fbpx
Regionální kancelář: Petrohradská 893/34, 101 00 Praha - Vršovice
+420 257 171 717
kobzaj@psp.cz

Pravda je lež, mír je válka….demokracie je teror, Evropská unie je mocnářství!

Pravda je lež, mír je válka….demokracie je teror, Evropská unie je mocnářství!

Zní vám to povědomě? Nyní, když EU zavádí drakonické sankce za „šíření nenávisti“, kdy zavádí „Velké bratry“, kteří mají rozhodovat a kontrolovat, co je nenávistné a co není, kdo to šíří a jak ho zlikvidovat, musím se ptát:

Jakým právem nevolený, neodvolatelný, trestně nezodpovědný a především nekompetentní orgán Evropské komise rozdává tak obrovskou moc lidem jako Janda, Máca, Romancevová a Romancev? Moc rozhodovat o tom, co je pravda a co není! Koho pošpinit a koho pozvednout! Jak dlouho potrvá, než celý národ pod jejich mediální i trestní knutou začne (konečně) ustrašeně mlčet a sloužit anebo než strašlivě zařve a celou tuto smečku samozvaných usurpátorů a jejich nohsledů a služebníků vyžene na smetiště dějin a po zásluze potrestá?

Vzpomínám si na řeč Larryho Flynta z filmu Lid vs.Larry Flynt, kterou pronesl u soudu, kde jej chtěli odsoudit za šíření nějakých nejapností v jeho časopisu Hustler: „To co píšu je špína a jsem bezesporu nejhorší z novinářů. Jenže když mne zlikvidujete, bude rázem ten nejhorší někdo jiný. Zlikvidujete jeho a opět zde bude další nejhorší a tak to půjde dál, až nezbude nikdo.“ Toto varování bychom rozhodně neměli podcenit ale poučit se z něj. Je to totiž dost realistická vize toho, co nás čeká, když se necháme ukřičet a umlčet.

Měli bychom vedle všech hysterií typu např. „Me too“ a dalších začít vážně přemýšlet, kam se ztrácí svoboda slova a názoru? Proč v našich mediích jsou prezentováni především ti vybraní rovnější a ještě rovnější před obyčejně rovnými? Proč základní demokratická svoboda slova a názoru (ať je jakýkoliv) tak najednou vadí? Proč nikdo z prestitutů nezačne volat, že svoboda tisku končí tam, kde začíná ochrana osobnosti?

„Tradiční „ strany, které dokonce mají výraz „demokratická“ ve svých názvech najednou odmítají akceptovat výsledek demokratických voleb, protože jim nevyhovují jejich vlastní mizerné výsledky. Veřejnoprávní i některá soukromá media se snaží bezbřehou propagandou zavděčit svým pánům. Vidíme jak vlastenecké hnutí SPD je v mediích označováno spoustou hanlivých přívlastků, zatímco ultralevicoví internacionalisté Piráti mají prostor v ČT jako by jim patřila. Kam se tedy poděla demokracie? Kam se tedy poděla „pravda a láska“ české veřejnoprávní žurnalistiky, když najednou tolik operuje s termíny lži a nenávisti? Kolik ještě zbývá demokracie v české politice, když přímo zvolený prezident se stal cílem nepřetržité štvanice po celé volební období? Jak dlouho nám asi ještě vydrží, než do ní opět zakrojí Evropská komise?

Stále silnější diktatura EU a její strach ze svobody slova a uvažování dosud nevymytých mozků rozhodně demokratická není. Podle všech smluv, kterými nás stačila zavázat Sobotkova vláda v posledních křečích svého vládnutí tak do české samostatnosti a svéprávnosti (tedy do svobody uvažovat a rozhodovat sami o sobě) EU zakrojila opravdu pořádně. Neměli bychom tedy začít společně pracovat na záchraně demokracie v ČR? Těžko proveditelný nápad, chtít aby se „demokratické“ strany, které se celou dobu své existence starají jen o své kšefty, najednou spojily myšlenkou záchrany demokracie.

Zkusíme to. Pro začátek budeme bojovat proti jakémukoliv omezování sociálních sítí (mimochodem, všimli jste si, jak Piráti, pro které svoboda internetu byla jednou z priorit programu, najednou zmlkli?).

Nenechme si vzít možnost, svobodně myslet a říkat co si myslíme. Už to zkoušeli za Rakouska Uherska, za nacistů i za komunistů. Povedlo se jim to omezit ale ne vymýtit. Víme tedy o co jde a tak nesmíme dát Evropskému mocnářství žádnou šanci to prosadit v České republice. Budeme hájit právo na svobodu slova i v sousedních zemích. Nebudeme mlčet!

Tags: