fbpx
Regionální kancelář: Petrohradská 893/34, 101 00 Praha - Vršovice
+420 257 171 717
kobzaj@psp.cz

O mně

Mgr. Jiří Kobza

narozen 27.12.1955

Jsem český politik, poslanec za SPD, dříve v profesním životě geolog, obchodní a technický manažer, podnikatel a diplomat, (působil jsem v zemích Blízkého a Středního východu, nejdéle v Íránu) , podílel jsem se na mnoha rozvojových projektech, např. pomoc válečným uprchlíkům z Afghánistánu do Íránu, výstavba nemocnice v Zambii, organizace humanitární pomoci osobám postiženým zemětřesením na Haiti.

Pracoval jsem v Podniku zahraničního obchodu Strojexport v oddělení vývozu geologických prací do zemí Blízkého a Středního východu. Působil jsem v Egyptě, v Jemenu, řídil pobočky mateřské firmy v Jordánsku a v Íránu.

V roce 1992 jsem se vrátil do České republiky a začal podnikat v oboru obchodního poradenství. Pracoval jsem pro různé zahraniční firmy.

V roce 2000 jsem nastoupil na Ministerstvo zahraničních věcí ČR coby obchodní rada na velvyslanectví v Teheránu. Ke konci diplomatické mise jsem pracoval jako chargé d ́affaires.

Po ukončení své diplomatické mise v roce 2004 jsem soukromě podnikal v oboru obchodu s vínem a chovatelství koní až do roku 2017.

Jsem rozvedený, žiji s přítelkyní, mám dvě dospělé děti z prvního manželství a malou dceru se současnou partnerkou.

Hovořím anglicky, německy, rusky, italsky a persky. Více se o mně dozvíte na mých sociálních sítích.