fbpx
Regionální kancelář: Petrohradská 893/34, 101 00 Praha - Vršovice
+420 257 171 717
kobzaj@psp.cz

Kobza: Příspěvek téměř jedné miliardy na munici je arogantní vůči vlastním, chudnoucím občanům

Kobza: Příspěvek téměř jedné miliardy na munici je arogantní vůči vlastním, chudnoucím občanům

Premiér Petr Fiala oznámil, že Česká republika přispěla částkou 865 milionů korun na vlastní muniční iniciativu. Dříve vláda svou roli v projektu pomoci Ukrajině představovala jako zprostředkování pro sběr financí. Poslanec Jiří Kobza (SPD) v komentáři pro neČT24 sdělil svůj pohled na tuto zprávu.

„Česká republika přispěla sama na munice částkou, kterou teď můžeme zveřejnit. Ta částka je 865 milionů korun. (…) Jak vidíte, Česká republika, kromě toho, že je iniciátorem iniciativy, tak přispěla sama částkou 865-866 milionů korun, kterou jsem tady zmínil,“ chlubil se premiér Petr Fiala na brífinku před odletem na summit v Bruselu.

K oznámení šéfa kabinetu se vyslovil bývalý diplomat a poslanec za SPD Jiří Kobza„Jsem principiálně toho názoru, že financovat válku je špatné. Navíc v době, kdy díky krokům naší vlády astronomicky roste zadlužení státu, zvyšují se daně, snižuje se valorizace důchodů, chtějí zvýšit poplatky za ČT a ČRo, mi příspěvek téměř jedné miliardy na munici přijde obrovsky arogantní vůči našim vlastním, chudnoucím občanům,“ prohlásil politik.

Také se vyslovil k tomu, zda vláda dostane odměnu za bohatý příspěvek na vojenskou pomoc Ukrajině. „Jestli kabinet či jeho členové dostanou za tento krok nějaké bonusy, to opravdu nevím. Je to každopádně krok, se kterým nesouhlasím. Naše vláda by se měla především zasadit o ukončení zabíjení na Ukrajině. Ve své zaslepenosti by si tito válkychtiví šílenci měli uvědomit, že krev na obou stranách fronty je stejně červená,” upozorňuje Jiří Kobza.

Česká muniční iniciativa hodlá pořídit kolem 500 tisíc kusů dělostřelecké munice do konce letošního roku. Zapojilo se do ní podle slov premiéra Fialy 18 států. Z tohoto počtu patnáct zemí přispívá finančními prostředky.

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *