fbpx
Regionální kancelář: Petrohradská 893/34, 101 00 Praha - Vršovice
+420 257 171 717
kobzaj@psp.cz

Nedostatek vody? Chiméra na ohlupování lidí.

Nedostatek vody? Chiméra na ohlupování lidí.

Argument, že migrace je způsobena nedostatkem vody ve zdrojových zemích, je stejně lživý, jako označovat nelegální migranty za „válečné uprchlíky“ a snažit se tak falešnou solidaritou otupit pud sebezáchovy Evropanů!

Je zde totiž řešení, levnější a trvalejší než marnotratné a velkorysé financování nenasytných organizací pro dovoz a pobyt migrantů v Evropě!

Ty tzv. chudé“ země severní Afriky a Středního východu kolem Středozemního moře totiž mají nadbytek vody, jen ji stačí odsolit a potrubím dopravit do vnitrozemí. Navíc mají i dostatek energii (naftu,plyn, slunce). Evropa má technologie. Odsolování mořské vody je tedy logickým řešením situace.

Představme si, kolik odsolovacích stanic mohlo již stát podél Středozemního moře za ty miliardy Eur, zašantročené představiteli eu jako „náklady na řešení migrační krize“ .

Pokud přijmeme fakt, že je možné vybudovat a provozovat na pobřeží Středozemního moře řetěz vysokokapacitních odsolovacích stanic a potrubních systémů s přečerpávacími stanicemi, které tuto vodu povedou do vnitrozemí, pomine tím jakýkoliv důvod přijímat migranty do Evropy. Pokud Evropa chce pomoci těm chudým zemím Afriky a Blízkého východu, může jim pomoci vybudovat moderní závlahové systémy, které nezasolí půdu přílišným průnikem vody pod povrch. Potom je možné využít rozsáhlé plochy úrodné půdy pro zemědělství. Tedy žádný hlad v Africe a Stř. východě, vznikne velká zaměstnanost a humanitární důvody pro přijetí nelegálních imigrantů padají.Dále je možné po celé Africe budovat poměrně levně školící střediska (učňovské školství jako takové). Absolventi najdou v místě svého bydliště snadno širokou možnost uplatnění a prosperity. Tento plán také umožní rozsáhlou repatriaci imigrantů zpět do jejich vlastí.

Jenže!

Tímto řešením všechny mafie, neziskovky, agentury pro migraci, rozsáhlé úřady evropské unie a další paraziti, kteří se tak snadno a dobře živí migračním kšeftem, přijdou o důvod své existence a hlavně o obrovské příjmy. Islamistům se zkomplikuje plán na obsazení a islamizaci Evropy imigrací a „dělohami jejich žen“.

Toto vše bude patrně hlavním důvodem, že nebude politická vůle k provedení tohoto plánu. Kapři si nevypustí svůj báječný rybník.

Ono jde totiž stále o to samé, privatizaci a maximalizaci zisků a socializaci nákladů. A počestné podnikání s odsolováním je příliš zdlouhavá cesta k bohatství.